Для чого потрібен сервопривід для промислової швейної машини

1640 18.06.2021

Чому сервомотор є таким важливим елементом у сучасному швейному виробництві? Розібрали причини популяризації двигуна нового покоління, який дозволяє економити до 80% електроенергії.

Сьогодні найпоширенішим електроприводом вважається привід з фрикційними муфтами. Однак тенденція така, що, найімовірніше, такий привід через 10 років можна буде знайти хіба що в музеї, але ніяк не на сучасному швейному виробництві. Швейна промисловість готова до невеликої, але цінним тех. революції в галузі обладнання. Вищезгаданий привід, обладнаний фрикційними муфтами, був у пошані майже століття, але прямо зараз він на наших очах здає позиції на користь куди більш сучасного обладнання електронного типу.

Чому вам потрібен сервомотор. Фрикційний двигун

Особливості фрикційного двигуна

Яке ж перевагу мав цей привід, який так довго залишався провідним інструментом у швейній промисловості? Цей привід виконував важливу функцію – він змінював швидкість обертання, яку мав вихідний вал. Для виконання цієї функції він використовував просту механіку. Базова деталь такого приводу – це муфта, оснащена фрикційними накладками. Варіюючись від положення керуючої педалі, ця муфта може притискатися до інерційному маховику двигуна асинхронного типу, або до гальмівного кільцю. Кутова швидкість, яку має вал, змінює своє значення завдяки тому, що муфта прослизає щодо самого маховика.

Звичайно, незважаючи на переваги, привід має і недоліки. Його ротор перманентно здійснює обертання, навіть якщо машина не шиє, тому електроенергія витрачається постійно, а це негативно позначається на витратах на неї. Якщо ж потрібно шити, наприклад, на малих кутових швидкостях мотора, то муфта прослизає. Крутний момент падає, причому досить різко, а теплова енергія виходить з енергії обертання. З-за цього фрикційні накладки дуже сильно зношуються. Швидкість вихідного вала в принципі не однозначно залежить від того, наскільки велике зусилля натиску на педаль. Ця швидкість варіюється від декількох факторів, у тому числі, від навантаження ззовні, від нагрівання і ступеня зносу самих накладок.

Однак сама по собі конструкція була доведена, можна сказати прямо, до досконалості. Тому вартість товару відмінно відповідала вимогам споживача, залишаючись цілком розумною і дозволяючи миритися з недоліками, які, однак, були досить вагомими. До них можна віднести великі розміри та високий рівень шуму при роботі.

Чому вам потрібен сервомотор. Приклад сервомотору

Переваги сервомотора для швейної машини

Але в чому ж полягає головна перевага конкурента фрикційного мотора? Безумовно, в тому, що включається і функціонує він виключно під час шиття. Таким чином, споживання електрики відбувається виключно під час використання. Машинне час в цілому становить усього близько 20%, тому електропривод заощадить до 80% витрат! Особливо це помітно в ті моменти, коли оператор відволікається на якісь справи, взагалі не пов'язані з роботою машини, або робить перерву на обід/перекур і т. д. Якщо електропривод не вимикати, то непродуктивний витрата електрики буде ще більш значним.

Але електронний мотор працює інакше. Більш того, він працює при значному розкиді напруги в однофазної мережі. Це говорить про те, що машини, які обладнані подібними моторами, можна експлуатуватися в умовах, які не передбачають наявність силової мережі трифазного струму. Тобто, підключити його можна хоч в стандартну розетку, а це дуже зручно і для домашніх швейних ательє, і для повноцінних виробництв.

Вагома економія

І, нарешті, важливий економічний момент. Справа в тому, що електронний варіант дорожче застарілого фрикційного всього в 1,5 рази. Економити він допомагає досить суттєво – при нинішніх тарифах, економія становить близько 5 грн. за зміну, а значить, близько 1250 грн. щорічно, причому якщо підприємство працює в одну зміну. Не пройде і року, як привід себе повністю окупить, а потім допоможе вийти в плюс.

Якщо на підприємстві, наприклад, є 100 подібних швейних машин з енергозберігаючими приводами, то економія вже через рік складе близько 125 000 гривень. Вельми переконлива цифра щоб повністю змінити парк моторів як можна швидше, чи не так? Це вибір дбайливих бізнесменів, які вміють економити.


Купити сервомотор

У вас є питання? Ми з радістю допоможемо розібратися, просто зв'яжіться з нами будь-яким зручним способом!

+38 067 883 00 33 — з 9:00 до 20:00

Telegram / Viber — онлайн підтримка