+38 067 383 90 53
Працюємо з 10 до 19 Показати номер
Офіс Магазин Магазин

Догляд за промисловою швейною машиною. Яке масло застосовувати для швейних механізмів

2015 10.01.2020

Будь-який апарат вимагає постійного обслуговування і мастила. Щоб пристрій пропрацював без збоїв, його необхідно періодично змащувати, очищати, зберігати в оптимальних умовах. Як правильно це робити і як вибирати масло для швейних машин, знає не кожен. Тому ці питання будуть розкриті в статті нижче.

Зміст

 1. Що таке змазщувальний матеріал для машинки?
 2. Як проводиться змащення обладнання для шиття в промисловості?
 3. Який засіб краще вибрати?
 4. Масло для juki та інших виробників
 5. Як доглядати за швейним агрегатом?

Швейне масло без кольору та запаху

Що таке змазує матеріал для машинки?

Будь-яке масло для швейної машинки відноситься до мастил, які зменшують силу тертя, запобігають швидкий знос елементів в агрегаті. В процесі швейне масло покриває деталі прозорим шаром, що продовжує їх термін експлуатації. Виходить, що масла потрібні для:

 • збільшення терміну експлуатації механізмів;
 • зниження сили тертя вузлів;
 • захисту від корозії;
 • забезпечення захисту від пилу.

Про особливості застосування масел, про деталі, які вимагають мастила, і як часто необхідно проводити ці дії зазначено в інструкції.

Придбати масло для швейної машини на ринку можна різного складу виходячи з сировини, що застосовується для виготовлення. Є і окремі види, що відрізняються за компонентів. Вони бувають таких типів:

 1. Мінеральні. Виходять при переробці нафтопродуктів, в результаті з'являється суміш вуглеводів.
 2. Синтетичні засоби виготовляються з хімічних компонентів шляхом синтезу, внаслідок чого у них немає розчинників.
 3. Напівсинтетичні засоби – це суміш різних масел, які змішані у відповідній пропорції.

Промислова швейна машина з закритим масляним піддоном

Як проводиться змащення обладнання для шиття в промисловості?

Швейні агрегати бувають стаціонарними промисловими і переносними побутовими. Останні пристрої призначені для тонкої матерії, а одяг з товстого полотна ними не можна зшивати. В основному побутові агрегати представлені різними типами машинок, що мають краплинну або «суху» систему змащення. Тому періодичність обслуговування різна і обробку захисним засобом треба робити тільки в певний час, що зазначено виробником.

Промислові швейні агрегати є часто електронними пристроями, які оснащуються програмним управлінням. Ці механізми діляться на класи, які визначаються типом тканини, яку вони можуть обробляти. Це легкі тканини, важкі, середньотяжкі і особотяжелые.

Сучасне промислове обладнання оснащується електронними системами, завдяки чому масло для змащування швейних машин подається в певний час по протоках до механізмів, які піддаються тертю. Так як комп'ютер самостійно визначає кількість мастила і час її подання, у пристрої є резервуар для складу. Ємність має на зовнішній стороні позначки, що показують кількість всередині складу. Від користувача потрібно періодично дивитися на рівень рідини в резервуарі і доповнювати його при необхідності.

Певні види промислових швейних машин мають деталі із спеціальних елементів із зниженим коефіцієнтом тертя. Попередньо вони змащені захисним речовиною на заводі, а такі машини обслуговувати рекомендується за участю професіоналів.

Незалежно від типу швейної машини, їх повинні обслуговувати і ремонтувати фахівці, може застосовуватися різне масло для швейних машинок. Потрібний тип мастила для агрегату вказується в керівництві.

Далі буде розглянуто, чим відрізняються такі склади. Синтетичне мастило відрізняється перевагами, серед яких:

 • в'язкість зберігається при температурі від мінус 40 до плюс 200 градусів;
 • масло відрізняється великою плинністю і може проникати у вузькі простору;
 • в складі немає розчинників;
 • масло для швейних машин typical застосовується для обробки пластмасових і еластомерних елементів з метою додання блиску;
 • розщеплює основні види розчинників;
 • не дає можливості скручуватися ниткам, що зменшує ймовірність їх обриву;
 • береже деталі від окислення і появи іржі.

Найбільший попит серед синтетичних складів має силіконова змазка для швейних машин. Призначається, щоб промасливать леза, нитки та інші деталі або вузли, пластикові елементи, а процес змащення здійснюється з допомогою щітки.

Серед мінеральних коштів найбільшою популярністю користується вазелінове масло для змащування швейних машин або парафінове, яке являє собою прозорий розчин з рідини, насиченою вуглеводнями. Воно прозоре, не виділяє запаху і не має ароматичних компонентів. Оптимально підійде для механізмів, які вимагають чистоти змащувальних засобів.

Вазелінове масло застосовується в різних агрегатах для змащування пластмасових елементів та інших деталей. Вазелінове масло для швейних машин застосовують, щоб забезпечити ефективне ковзання замків блискавок на одязі.

Головні особливості вазелінового масла:

 • антистатичний ефект;
 • не має шкідливих чи токсичних компонентів;
 • захищає елементи машинки від корозії;
 • не має розчинників у складі;
 • не залишає жирних слідів.

За своїми характеристиками мінеральні і синтетичні масла схожі і мають однакове призначення, але ціна синтетичного складу більше.

Промислова швейна машина з відкритим масляним піддоном

Який засіб краще?

Перед тим як купити масло для швейної машинки, необхідно визначитися з вибором. Сьогодні представлена різноманітна продукція від відомих брендів, які пропонують склади, що відрізняються ціною і якостями. Перед тим як купити машинне масло для швейної машинки, треба звернути увагу на такі характеристики складу:

 • в'язкість, яка визначає міцність і товщину плівки на поверхні оброблюваних деталей;
 • ступінь очищення складу – він не повинен мати елементів, які будуть залишати сліди на полотні;
 • хімічну стійкість – не окислюється під впливом зовнішніх факторів, взаємодіє з тканинами та іншими матеріалами;
 • наявність добавок чи присадок, які вдосконалять властивості;
 • очисні особливості.

Залежно від цих характеристик кожен повинен вибирати масло швейних машин оптимальне для себе, враховувати вартість і свої переваги. Але, треба зауважити, що витрата складу високої якості порівняно невеликий і одного балончика вистачить на кілька років. Це масло не псується у процесі зберігання.

На різних форумах в мережі є багато тем, які присвячені правильному вибору масла для швейних машин, де можна знайти інформацію про використання альтернативних складів. Кожен при необхідності може ознайомитися з ними і зробити для себе правильний висновок.

Деякі користувачі радять економити і не купувати дорогих масел, а використовувати, наприклад, машинне масло для швейних машин. Інші рекомендують застосовувати рослинні засоби у вигляді соняшникової олії.

Але, в'язкість швейного та автомобільного масла різна, що може стати причиною заклинювання або поломки машинки. Нанесення автомобільного масла на елементи ускладнює їх очищення, що потребує вкладення коштів і праці.

Це ж відноситься і до рослинних масел. Такі засоби непридатні для змазування елементів, і вони призначені для вживання в їжу. Спочатку механізм буде працювати після змащення добре, але це масло стане клеєм, в результаті чого всі елементи злипнуться, і агрегат перестане функціонувати.

Не рекомендується застосовувати й завалявся або темне масло, якщо навіть воно і призначене для машинки. Вплив такого масла буде подібно автомобільного і виведе механізм з ладу, а щоб повернути його в початковий стан, потрібно багато коштів.

Масло для Juki та інших виробників

Фахівці зазначають, що найкращим складом для захисту машинки є той, що продається з апаратом. Тому масло для швейних машин juki рекомендується застосовувати те, що продається разом з нею. При необхідності його можна придбати окремо.

Масло для машинки Bernina складно купити, а тому рекомендується купувати спеціальні склади, що відрізняються прозорістю і текучістю. При виборі слід звернути увагу на характеристики складу, які прописані були вище.

Ємності для зберігання повинна відповідати вимогам та бути виготовлені з якісного пластику без вад. Маслянка повинна відрізнятися ергономічністю. Щоб уникнути потрапляння в оливу пилу, ємність необхідно щільно закривати ковпачком, а наконечники необхідно вибирати такий довжини, щоб забезпечити доступ до віддалених місцях. Маслянка повинна мати компактні габарити і відрізнятися зручністю в застосуванні. Більшість виробників сучасної техніки продають у комплекті і маслянки.

Швейна машина з напівсухою системою змазки

Як доглядати за швейною машинкою?

При купівлі швейної машини необхідно уважно вивчити керівництво. У ньому міститься докладна інформація про те, як правильно чистити, застосовувати, промасливать і зберігати агрегат. Інструкція вказує, яку мастило необхідно застосовувати і як повністю замінити її в пристрої.

Необхідно пам'ятати, що певні механізми не потребують проведення обслуговування, так як при складанні застосовуються сучасні матеріали, що відрізняються еластичністю. Але вартість таких механізмів відрізняється, і вони підходять тільки для роботи з певними видами тканин. Для них призначені спеціальні голки і лапки.

Треба звернути увагу і на характеристики виробу. Наприклад, якщо зшивати більш товсту тканину, то машинка буде працювати під навантаженням, що призведе до швидкого виходу з ладу конструктивних елементів. Тому до вивчення інструкції необхідно підходити з відповідальністю, уважно вивчивши всі рекомендації виробника.

Щоб збільшити термін експлуатації обладнання, важливо систематично видаляти пил з корпусу і внутрішніх вузлів. За час зберігання машинки на ній може зібратися велика кількість пилу, яка перетвориться в липку середовище, що буде перешкоджати нормальній роботі. У віддалених місцях чищення рекомендується проводити пензликом, яку змащують маслом.

Буває при роботі, що на тканину потрапляє масло. Якщо це якісний склад, то він легко видаляється з тканини. А якщо на матерію потрапляє брудне масло, то не багато знають, як його видалити. Є кілька варіантів:

 1. Склад для миття посуду. Його необхідно нанести на свіжу пляму і дати постояти протягом 30 хвилин, а потім випрати тканину.
 2. Розчинник. Змочити ганчірку складом і нанести на пляму.
 3. З допомогою борошна. Наноситься на пляму і трохи розтирається, поки не вбереться. Після цього необхідно струсити склад і випрати тканину. Такий спосіб підійде для видалення свіжих плям, але не старих.

Чистка будь машинки проводиться при заміні масла і коли вона тривалий час не експлуатувалася. Не рекомендується заливати чисте масло в забруднену ємність або наносити його на неочищені поверхні. Якщо на деталях буде виявлена іржа, її потрібно видалити. Для цього машинне масло для швейної машинки наноситься на всю поверхню ураженої області після видалення старого, а потім наноситься антикорозійне засіб.

Після цього треба поставити апарат в ємність з соляркою, а потім змастити механізми. Потім проводиться заміна шпульного ковпачка. Після закінчення заходів апарату треба дати можливість пропрацювати без навантаження кілька хвилин, щоб він розігрівся. Після цього видалити з поверхні виступає масло і нанести нове.

Якщо механізм довго не експлуатувався, процедуру повторюють кілька разів. Це дасть можливість видалити забруднення з труднодоступних місць і вивести старе машинне масло для швейних машин. При необхідності в майбутньому рекомендується керуватися звичайними правилами при проведенні обслуговування. Перед початком виконання завдань необхідно провести всі зазначені вище дії.

Час проведення обслуговування залежить від періодичності використання агрегату, виду та типу тканини. Важливим є те, що при змазуванні сучасної машинки необхідно спочатку визначити, чи потребує вона мастила. Це можна прочитати в інструкції до апарату.

Не менш важливим є той момент, що необхідно дотримувати правильні умови зберігання агрегату. Робити це треба в прохолодному і не вологому приміщенні, накриваючи машинку спеціальною кришкою, використовуючи футляр або застосовуючи щільну матерію.

Дотримуючи всі ці правила, ознайомившись з інформацією в інструкції, ви заощадите кошти на ремонті машинки, попередьте її швидкий вихід з ладу. При необхідності проведення ремонтних заходів важливо звертатися до майстрів, які мають відповідні допуски і з першого разу швидко і якісно усувають неполадки.

Замовити будь-яке промислове швейне обладнання, задати питання або отримати вичерпну консультацію Ви можете за телефонами:

+38 067 383 90 53 офіс
+38 067 883 00 33 магазин
+38 050 883 00 33 магазин