Як правильно обрати промисловий оверлок

1714 11.06.2019

Оверлок – це багатофункціональне обладнання, необхідне для акуратної обробки країв. Чого саме дозволяє домогтися оверлок?

  1. Вирівнює краю, обрізаючи зайве.
  2. Попереджає розпуск матеріалу.
  3. Зшиває кілька деталей.
  4. Створює красиві й рівні шви.

І все це за один прохід матеріалу в машині.

Как выбрать оверлок

Деякі новачки, які тільки створюють свої перші вироби, думають, що на оверлоці можна заощадити, а обійтися тільки однієї швейною машинкою. Однак оверлок – це необхідне до машинці додаток. Там, де вона не впорається в силу своєї конструкції, допоможе оверлок. Можна почекати з розпошивальною машиною, але ось оверлок фахівці рекомендують взяти обов'язково.

Головне завдання оверлока – обметування, але виконувати її пристрій може по-різному. У продажу представлені моделі з 2-х, 3-х і 4-х нитковим способом обметування. Вибір залежить від того, з якими тканинами та виробами працює швачка.

Чим відрізняються оверлоки

У конструкції швейної машини є човник, який переплітає нитки. Ця деталь пристроєм оверлока не передбачена, а переплетення виконують петлители.

Можна припустити, що чим більше ниток використовується при обметування, тим краще. Насправді все завжди залежить від складу тканини і кінцевого продукту (серветки, футболки, джинси, килимова доріжка). Якщо оверлок робить 4-х нитяну обметування, це зовсім не означає, що машина в змозі створювати і 2-х нитковий шов. Число рядків, які виконує пристрій, безпосередньо пов'язане з типом використовуваних петельників.

Більшість моделей оснащено верхнім і нижнім петлітелей. З їх допомогою обладнання створює кілька видів швів. Познайомимося з кожним ближче.

3-х нитковий обметочний шов. Ним обробляють краї пухких, ворсистих та схильних обсипатися матеріалів. Його використовують, якщо потрібно зшити трикотажні полотна і відразу ж обмітати зріз.

3-х ниточный обмёточный шов

3-х нитковий плоский шов Flatlock. По виду він дуже схожий на распошивальный (він добре знайомий з обметування рукавів футболок). Різниця між швами в тому, що Flatlock застосовують тільки по краях. У распошивального шва можливостей більше.

3-х ниточный плоский шов Flatlock

На другому малюнку показано 2 зшиті розгорнуті деталі – це плоский шов. Сфера застосування Flatlock – еластичні тканини.

3-х ниточный обмёточный шов

3-х нитковий рольовий підрубувальний шов. Якщо потрібно мінімізувати ширину шва, використовують цей тип обробки краю. Дозволяє домогтися 2 мм швів.

3-х ниточный ролевый подрубочный шов

4-х нитковий обметочний шов. Ним зшивають і відразу ж обметують зрізні краю трикотажу.

4-х ниточный обмёточный шов

Шви, що створюються за допомогою заглушки на верхній петельник (конвертера)

Якщо конвертер встановлено, верхній петельник «не працює» – його не заправляють. Взаємодіє тільки нижній петельник і голка. В процесі обробки шви виходять з переплетенням з двох ниток.

2-х ниточный обмёточный шов

2-х нитковий вузький обметочний шов застосовують, якщо потрібно попередити розпуск шифону, крепу, газового тюлю. Не є універсальним.

2-х ниточный узкий обмёточный шов

2-х нитковий плоский шов Flatlock. Швачки використовують його, якщо потрібна красива обробка. Він же допомагає зшивати стрейч-котон, стрейч-денім, біфлекс і дайвінг. За акуратності обходить 3-х нитковий Flatlock.

2-х ниточный плоский шов Flatlock

2-х нитковий рольовий підрубувальний шов. Створюється майже так само, як і його трехниточный «побратим» – язичок прибирається, але голка знаходиться в нормальному натягу. Найпопулярніший випадок використання – декоративна подгибка тонкої тканини.

2-х ниточный ролевый подрубочный шов

Двухигольный 3-х нитковий обметочний шов використовується швачками, щоб зшити і відразу ж обмітати тонку еластичну тканину.

Петельник ланцюгового стібка

Це додатковий нижній петельник, який впливає на вартість (тому що оверлок тепер працює і як распошивальный апарат теж). Потрібен для підшивання футболок, майок, трусів, нічних сорочок.

Петлитель цепного стежка

Петлитель цепного стежка

Його використовують для пришивання поясів на брюках або джинсах – будь-яких деталей, що піддаються серйозним навантаженням.

2-х ниточный ролевый подрубочный шов

Спільне використання обметочний і петельника ланцюгового стібка дозволяє отримати стачивающе-обметывающий шов. Ним обробляють бічні частини на джинсах з котону.

2-х ниточный ролевый подрубочный шов

У четырехниточном варіанті цей шов задіють теж для бічних частин, але для менш сипучих, ніж коттон і денім, матеріалах.

Конструкція та застосування

Оверлок – техніка досить компактна (зазвичай машини важать від 5 до 12 кг). Багато моделі комплектуються додатковими пристосуваннями, що полегшують роботу (наприклад, рукавної платформою).

Как выбрать оверлок

Серед основних компонентів, які є на всіх моделях, виділимо такі:

  • диференціальний транспортер. Попереджає розтягнення тканини, хвилясті і неякісні шви. Завдяки спеціальним гребінок тканина подається з певним інтервалом. Можна відрегулювати подачу так, щоб у підсумку вийшли збірки або волани;
  • заправка ниток. Цей процес викликає труднощі не тільки у початківців, але й у швачок з досвідом. Для правильного функціонування швейного обладнання нитки слід заправляти в строгій послідовності. Найскладніше заправити нитку в нижній петельник. Якщо не хочеться витрачати час, сили і нерви, краще відразу вибрати модель із спеціальним механізмом, що спрощує завдання. Стане в нагоді початківцям нитковтягувач для голки. Його конструкція нічим не відрізняється від пристосування, що стоїть на звичайній швейній машині – та ж петелька, що проходить через вушко голки, зацепляющая нитку і протаскивающая її у вушко;
  • регулювальник натягу. Грає важливу роль в створенні складних обметочных швів і позначається на їх якості. Регулювання може здійснюватися вручну, з допомогою натягування, розташованих на одній осі, і на комп'ютері. Перший варіант хороший для дослідної швачки, але не для новачка – неправильна настройка призводить до обриву ниток. Другий варіант дозволяє натягнути робочі нитки однаково. Хороший тим, що знижує ризик обривів, але ось експериментувати з рядком не дасть. Комп'ютерний регулювальник підвищує вартість оверлока, зате позбавляє швачку від необхідності стежити за всіма процесами.

Підсумки

При виборі оверлока завжди потрібно відштовхуватися від виробів, з якими доведеться працювати, і власного досвіду.

Починаючої швеї буде достатньо апарату з 3 нитками і регулюванням натягування на одній осі. Клопоту не доставляє, кількість стібків забезпечує достатнє. Єдиний момент – придивіться до моделей з потужністю не нижче 100 Вт.

Для людини, яка заробляє шиттям, ідеальні моделі з 3 - або 4-ниточными петлителями і знімною рукавної платформою. Якщо пошиття речей на потоці, оверлок з комп'ютером спростить роботу і заощадить час.

Досвідченим майстриням буде корисний оверлок, який заодно виконує і функції розпошивальні машини. Потужність не менше 220 В. Не завадить функція контролю ширини стібка.

У вас є питання? Ми з радістю допоможемо розібратися, просто зв'яжіться з нами будь-яким зручним способом!

+38 067 883 00 33 — з 9:00 до 20:00

Telegram / Viber — онлайн підтримка