Оптимізація роботи розкрійної ділянки

1366 11.06.2019

Щоб зробити необхідні розрахунки, спочатку потрібно зібрати необхідну інформацію. У випадку з розкрійним ділянкою це буде зразковий запас матеріалу, площа, ширина або вага відрізу, витрата тканини на одну одиницю одягу. Розрахунки ведуться в квадратних або погонних метрах. Велика частина цих даних (за винятком витрат тканини на одну одиницю) знаходиться у постачальника.

Настилочний стіл

Настилочний стіл – основа розкрійного ділянки. Щоб розрахувати його ширину, треба до ширини матеріалу приплюсувати 2 ділянки по 10-15 см кожен. Ці ділянки потрібні, щоб змонтувати пересувні машини для розкрою. Припустимо, майстру потрібно працювати з відрізу шириною 150 див. Для роботи йому потрібен стіл Hoffman шириною 180-200 див.

 

Оптимизация работы раскройного участка

Тепер про довжині. Зазвичай в швейному справі працюють на 8-метрових столах. Однак відведена під роботу частина складає усього 6 м, а решта 2 м відведено під зберігання частин розсіченого настилу. Шести метрів цілком достатньо, щоб проводити розкладку і укладати тканину руками з рівномірним натягом.

Визначити необхідну довжину настильного столу можна за таким розрахунком:

Оцініть можливість розкрою в одному настилі двох або трьох розмірів-ростов виробів, максимальні витрати тканини на 1 од. виробу. До отриманої довжині додайте 15 см для розміщення відрізний лінійки. Пристосування для швейного цеху Hoffman – секційне, і за бажанням власника може встановлюватися різною довжиною.

Розмотування

Ще один важливий момент – проводячи розрахунки, обов'язково закладіть близько 1,5 м на розмотування тканин. Якщо цього не зробити, процедуру доведеться проводити на підлозі, а це незручно і повільно. Ефективніше робити це на спеціальній розмотуванні, наприклад, HD-1 від виробника HOFFMAN.

Оптимизация работы раскройного участка

Ця модель міцна і довговічна. В основі – 2 стійкі стійки і 2 рівня підшипникових вузлів для труб. Завдяки спеціальним конусам, надітим на труби, шматок щодо труби фіксується міцно.

Працювати з размоточной конструкцією можна по-різному:

  1. Розмотувати матеріал на підлогу.
  2. Розмотувати на стіл, одночасно з тим оглядаючи відріз на наявність дефектів.
  3. Настилання відразу з шматка, який розміщують у верхній підшипниковий вузол.

Відрізна лінійка

Спеціальна відрізна лінійка спрощує відрізання необхідного полотна від цілого шматка. Лінійка може бути або ручною або автоматичною. Приклад – HLO-1 або HLO-2A від HOFFMAN.

Оптимизация работы раскройного участка

Ця модель оснащена дисковим ножем, який акуратно і точно працює з усіма видами тканин (не розтягує матеріал по лінії розрізу). Під цей агрегат потрібно відвести місце, щоб не красти від корисних метрів, власне, для розмотування.

Поговоримо про довжині лінійок. Якщо мова про ручному девайсі, то на ринку представлені вироби в одній або двох довжинах (для моделі HLO-1A – 225 см). У виробників JACK і MAXDO є лінійки 240 і 310 див. У будь-якого з розглянутих пристосувань довжина різу менше, ніж довжина самої лінійки.

Розкрійні машини

Для розкрою полотна застосовуються кілька видів машин:

  • пересувна розкрійна (розкрій 1 прийом);
  • пересувна стрічкова (розкрій у 2 прийоми);
  • стаціонарна стрічкова (розкрій у 2 прийоми).

Пересувна машина стане в нагоді в будь-якому випадку. Буде це апарат з вертикальним або дисковим ножем – залежить від того, з якими матеріалами працюють швачки. Частіше використовують машини з вертикальним ножем.

Говорячи про висотою різу, потрібно відзначити, що виробник HOFFMAN пропонує серію агрегатів з висотою різання від 6 до 27 див.

Оптимизация работы раскройного участка

Скажімо трохи і про машини з дисковими ножами. Їх частіше використовують у роботі зі слизькими тканинами, в тих випадках, коли настили мають обмежену висоту. Вирушаючи на пошуки такого обладнання, обов'язково потрібно звертати увагу на потужність двигуна. Якщо передбачається відшиваючи з грубої тканини з великим опором різанню, нерідко швидкість руху ножа падає. А це, в свою чергу, погано позначається на якості крою.

Однією з найважливіших характеристик машини з дисковим ножем є швидкість обертання диска. В цьому плані особливо приваблива розробка фірми HOFFMAN. Для кожного діаметра ножа передбачається кілька варіантів роботи:

  • швидкісний для натуральних тканин;
  • низькошвидкісний для матеріалів з синтетичними волокнами.

У лінійці представлені машини HF 100P і HF 125P з регулюванням швидкості 500-1000 обертів.

Оптимизация работы раскройного участка

Стаціонарна стрічкова машина забезпечує більш якісний розкрій. Оскільки на ринку можна зустріти різні за розміром апарати, варто виходити з площі операційної зони. Так, HOFFMAN пропонує стаціонарні моделі з операційними просторами 50, 75, 110 і 125 див.

Багато стаціонарні стрічкові машини мають додаткові функції, що спрощують роботу. Це може бути повітряна подушка, варіатор швидкості або LCD екран.

Додаткові елементи: затиск, дирокол-спекатель

Якщо власник вирішив зробити ставку на двостадійне обладнання, потрібно подовжити стіл для розкрою, узгодити його висоту з висотою обраної машини при монтажі моделі прямо на столі. Якщо машину встановлюють через прохід від робочого столу, необхідно в обов'язковому порядку знерухомити частини переданого настилу за допомогою затискачів.

Затискачі – це фіксувальні тканина виробу. Для підбору розмірів затиску потрібно проаналізувати висоту (товщину) настилу.

Крім затискачів, при розкрої нагоді дирокол-спекатель (наприклад, Hoffman HZ 200). Він потрібен щоб намітити місце, де на великих деталях будуть розташовуватися дрібні (ті ж накладні кишені). Є різні розміри голок, а спекатель йде з підігрівом.

Оптимизация работы раскройного участка

Підсумки

При правильному забезпеченні розкрійного ділянки можна підвищити якість і швидкість роботи. Коли обладнання для цеху визначено, саме час перейти до його примірної плануванні. Позначивши місце для настильного столу, передбачте 70-сантиметрові проходи по його довгим сторонам, виділіть біля торця зону розмотування. Крім цього, потрібно відвести місце під зберігання тканини перед настиланням і зону для зберігання запасу крою.

У вас є питання? Ми з радістю допоможемо розібратися, просто зв'яжіться з нами будь-яким зручним способом!

+38 067 883 00 33 — з 9:00 до 20:00

Telegram / Viber — онлайн підтримка