Плюси і мінуси автоматизації

2701 11.06.2019

Сьогодні світ зіткнувся з такими нагальними питаннями як автоматизація, звільнення та скорочення. Це торкнулося не тільки ІТ-індустрії, а й інших сфер, включаючи фармацевтику, автомобільну та інші галузі промисловості. Виробники одягу стали єдиним винятком, яке не захлеснула цифрова революція. В результаті замість того, щоб сконцентруватися на процесі виробництва одягу, виробники приділяють все більше уваги електронної комерції і маркетинговим стратегіям.

ППлюси і мінуси автоматизації

Саме поняття автоматизація передбачає розробку особливих систем, здатних замінити людський ресурс при виконанні певних завдань.

У 2017 році McKinsey Global Institute надав свої прогнози щодо автоматизації. Згідно зі звітом, до 2055 року більшість завдань, виконуваних людиною, буде автоматизовано починаючи від фізичної праці і закінчуючи збором/обробкою даних. Процес автоматизації торкнеться як самого виробництва одягу, так і роздрібної торгівлі. В результаті вся модна індустрія зазнає колосальні зміни.

Актуальні проблеми автоматизації швейного цеху

Обладнання та доставка речей масового споживання буде коштувати досить дорого. Все це вкупі зі зростаючими цінами на робочу силу є значною перешкодою, тому рідкісний виробник націлений на повну автоматизацію. Навіть такі гіганти виробництва як Китай, намагаючись йти в ногу з часом, звертаються за пошуком робочої сили в Ефіопії, Бангладеш і інші країни, працюючи за системою аутсорсингу.

Серед інших нагальних проблем також виділяють:

 • розробку стилів;
 • швидкість виконання;
 • терміни доставки;
 • забезпечення стабільної якості;
 • гнучкість.

Крім того, перед виробниками стоїть складне завдання з виробництва одягу для країн з низьким рівнем заробітної плати.

Переваги автоматизації

Автоматизація це не тільки можливість прискорити виробничий процес. Це також відмінний спосіб стати більш конкурентоспроможним на ринку. Хоча сьогодні більшість робіт здійснюється вручну, інвестиції в автоматизацію життєво необхідні для того, щоб відповідати світовим стандартам. Полювання за дешевою робочою силою не може тривати вічно, а єдиний вихід із замкнутого кола нові технології.

Плюси і мінуси автоматизації

Серед інших важливих переваг автоматизації також виділяють:

 • енергозбереження;
 • зниження витрат на техобслуговування;
 • зниження витрат на заміну запчастин;
 • зменшення кількості необхідного простору;
 • спрощення управління;
 • підвищений контроль якості;
 • низьку ймовірність шлюбу;
 • спрощену звітність і т. д.

Існують і інші причини переходу до автоматизації в швейній індустрії. Виробництво одягу спочатку прийшло з країн з високим рівнем життя та заробітними платами, таких як США і країни Європи. Виробництво перемістилося в бідні країни. В результаті бренди пішли від творчості до маркетингу, в той час як виробництва стало приділятися все менше уваги. І якщо раніше процес знаходився під контролем досвідчених фахівців, які знають свою справу, то тепер доля розвитку швейного виробництва опинилася в руках у виробників-контрактників.

Останні ж прагнуть до підвищення мінімальних обсягів замовлень та усунення множинних модифікації дизайну одягу для оптимізації виробництва. У результаті елемент творчості практично зник з швейній індустрії, а помилка в прогнозуванні модних тенденцій здатна призвести до значних фінансових втрат.

Швейні боти в легкій промисловості

Швейні боти являють собою автоматизовані швейні машини, що дозволяють знизити потребу в людському ресурсі. Крім того, вони здатні:

 • знизити виробничі витрати;
 • підвищити якість виробництва;
 • скоротити терміни виконання;
 • повернути торговим маркам контроль над процесом виробництва.

Такі машини можуть виявитися відмінним виходом в гонитві за здешевленням виробництва, доставки, створенням більш якісного товару. Їх ефективність і надійність набагато вище людської праці. Швидкість виконання залишиться такою ж, як і у людини, однак на відміну від людей, роботи рідко помиляються і не потребують в перервах на обід. Це відносно небагато з того, що швейні боти здатні зробити для швейної індустрії.

Плюси і мінуси автоматизації

Повна автоматизація виробництва процес досить тривалий. Це відбудеться не відразу, проте вже сьогодні ми можемо спостерігати частковий перехід до автоматизованого виробництва на наступних етапах виготовлення:

 • виробництва тканини;
 • фарбування;
 • оздоблення.

Людський ресурс все ще використовується. Доцільний він тоді, коли людина може управляти машиною для досягнення більшої продуктивності або контролюючи якість. У результаті, витрати на виробництво можуть стати мінімальними.

На сьогоднішній день технологічні новатори прагнуть удосконалити швейні машини, додаючи нові операції, а також можливості роботи з різними типами тканин. Перш ніж роботи остаточно "захоплять" виробництво, потрібно подолати масу перешкод.

Зворотна сторона автоматизації

Існує і інша сторона процесу автоматизації. Зрозуміло, роботизирование може стати вирішенням багатьох проблем. Багато хто також вважають, що автоматизація здатна позбавити людей в бідних країнах від жалюгідних умов праці. Але яка альтернатива є у тих, хто утримує свої сім'ї і втратить роботу в результаті автоматизації? Таким чином, останнє питання, яке потребує відповіді, полягає в тому, чи здатна парочка роботів звільнити людей від страждань, принесених безробіттям? Варто плодити голодних і бездомних, що неодмінно станеться у разі повної автоматизації?

Можливо, настав час подумати про людей, які втратять своє джерело засобів до існування, а не про те, як зробити виробництво ще дешевше. Можливо, саме зараз варто проявити співчуття до тієї самої "робочої сили". Навряд чи хоч один робот здатний на це.

У вас є питання? Ми з радістю допоможемо розібратися, просто зв'яжіться з нами будь-яким зручним способом!

+38 067 883 00 33 — з 9:00 до 20:00

Telegram / Viber — онлайн підтримка