+38 067 383 90 53
Працюємо з 10 до 19 Показати номер
Офіс Магазин Магазин

Плотери в швейному виробництві

1222 11.06.2019

Раніше працівники швейних фабрик для пошиття одягу використовували викрійки й шаблони. Тепер же весь процес проектування здійснюється за допомогою САПР, а отриманий результат роздруковують на широкоформатних принтерах або плоттерах.

Плоттер – це пристрій, що дозволяє переносити цифрове графічне зображення на будь-який підходящий для цих цілей носій, у тому числі і папір. Даною друкарське обладнання має певні функції та особливості експлуатації.

Плотери в швейному виробництві

Види плотерів

Нижче буде приведена класифікація тільки тих плоттерів, які можуть бути використані для створення викрійок і лекал:

  • Струменеві. Пристрої цього типу мають фіксовану ширину, яка знаходиться в межах 600-1500 мм
  • Пір'яні. Відносяться до категорії векторних електромеханічних пристроїв. Найбільш часто застосовується в системі AUTOCAD і подібним їй.
  • Лазерні. Ще їх називають LED-плоттерами. Серед головних переваг можна виділити високу швидкість друку. Область застосування лазерних плоттерів:
    • Архітектура.
    • Картографія.
    • Дизайн.

Інші сфери, де немає потреби в кольорі, але потрібно досягнення якісного результату.

Використання плотерів в САПР швейних

Основне призначення плотерів – створення лекал, висновок сіток їх градацій, а також розкладок в натуру. На підприємствах, де відсутня автоматизований настилочно-розкрійний комплекс, розміщення замальовки розкладок проводиться на верхньому шарі настилу. Процес розкрою виконується «на папері».

Плотери в швейному виробництві

Використання такої технології дозволяє відмовитися від проведення обмеловки настилу і працювати без використання карткових лекал. Це дозволяє знизити трудові і тимчасові ресурси, що витрачаються на підготовку розкрою, виключити витрати, пов'язані з виробництвом картонних лекал, і підвищити якість крою.

Ефективність обладнання

При виборі плоттера дуже важливо звертати увагу на швидкість і якість його роботи. Так як він втілює в життя праці технологів і конструкторів, то ці параметри безпосереднім чином позначаються на ефективності виробництва в цілому. Переважна більшість швейних підприємств віддає перевагу плоттерам, ширина робочого поля яких становить не менше 1600 мм.

На такому обладнанні можна проводити замальовку розкладок і лекал в натуральну величину без необхідності виконання додаткової склеювання.

Залежно від способу нанесення зображення широкоформатні плоттери поділяються на пір'яні та струменеві. Сучасні друкувальні пристрої виготовляються з використанням струменевого технології. Для їх роботи необхідні спеціальні картриджі. В деяких випадках потрібно заправка чорнила.

Практично всі передові плотери для швейного виробництва використовують картридж НР №45.

Плотери в швейному виробництві

Однак, незважаючи на популярність струменевих пристроїв, обладнання, завдає зображення на папери звичайною ручкою, все ще актуально і використовується в експериментальних цехах. Це пов'язано з тим, що крім функції малювання вони здатні різати папір.

Вплив економіки на сферу устаткування для швейних САПР

Світові тенденції в економіці не кращим чином позначилися на роботі компаній, діяльність яких полягає у виготовленні периферійного обладнання для САПР. На тлі скорочення ринку та підвищення конкуренції деякі з виробників були змушені значно обмежити модельний ряд продукції за рахунок припинення випуску ще зовсім нещодавно користувався великим попитом обладнання. Краще стали більш дешеві моделі меншої собівартості. Отже, конструкція пристроїв була значно спрощена, а в процесі виробництва почали використовуватися бюджетні комплектуючі.

Також зараз можна спостерігати скорочення обсягів поставок запчастин до раннім моделям плотерів. При цьому їх ціна значно зросла. Така політика фірм-виробників переслідує лише одну мету – змусити споживачів якомога швидше оновити свій парк обладнання і перейти на сучасні моделі.

В країнах, де немає власного виробництва друкарських пристроїв, справи йдуть ще гірше. Місцевим компаніям дуже складно відшукати необхідні запчастини для плотерів. З-за наявності таких серйозних проблем не залишається нічого більше, як посилити критерії вибору постачальника периферії САПР і паралельно займатися пошуком варіантом перенесення деяких технологічних процесів на внутрішній ринок.

Це програмне забезпечення дозволяє користувачеві без особливої праці підключати практично будь-який з існуючих технологічне і периферійне устаткування. Кожен з наших клієнтів користується пристроями різних виробників, в тому числі і закордонних.

Багаторічний досвід в сфері підтримки та експлуатації широкоформатних плотерів дозволяє копанні SEWTECH запропонувати своїм клієнтам оптимальні технічні рішення, які повністю задовольнять потреби будь-якого швейного підприємства.

На даному етапі розвитку для роботи в САПР найбільш підходящим варіантом, рекомендованим SEWTECH, буде плоттер Sinajet.

Плотери в швейному виробництві

Це пристрій здатний виконувати широкоформатний друк розкладок у натуральну величину. Швидкість струменевих проттеров Sinajet залишається однаковою незалежно від насиченості друкованого зображення. Подібна перевага робить плоттер ефективним для додатків, замальовки в яких включають в себе величезну кількість дрібних деталей.

Замовити будь-яке промислове швейне обладнання, задати питання або отримати вичерпну консультацію Ви можете за телефонами:

+38 067 383 90 53 офіс
+38 067 883 00 33 магазин
+38 050 883 00 33 магазин