Весільні сукні: гарний спосіб заробити на пошитті

1360 11.06.2019

Швейне виробництво є однією з вдалих ідей для ведення бізнесу. Вам обов'язково пощастить у цій справі, якщо ви маєте почуття смаку, вмієте і – головне – любите шити. Необхідно мати як мінімум загальне уявлення про те, чим ви плануєте займатися, навіть якщо самостійно займатися пошиттям ви не хочете. Пам'ятайте, що працівників також необхідно контролювати, як і якість виконання їхньої роботи. Зрозуміло, вкрай бажано розбиратися в моді і стежити за новими віяннями індустрії.

Свадебные и вечерние платья: красивый способ заработать на пошиве

Легка промисловість на сьогоднішній день переживає не самі світлі часи. Багато підприємств і зовсім знаходяться на межі вимирання. Нерідко це пов'язано з тим, що вітчизняні товари поступаються зарубіжним по:

 • якістю;
 • зовнішнього вигляду;
 • вартості.

Попереду опинилися не тільки американські і європейські, але навіть виробники з ближнього зарубіжжя. Незважаючи на це, вітчизняні фірми мають перевагу в окремих категоріях. Зокрема, сюди відноситься ексклюзивний одяг, а саме вечірня і верхня. Великим попитом сьогодні користується весільна та вечірня мода.

Попит на привабливу дорогу одяг поступово зростає паралельно із зростанням добробуту людей. Вартість найдорожчих моделей може обчислюватися десятками тисяч гривень.

Зрозуміло, для виготовлення такого класу речей потрібно спеціалізоване обладнання. Існує кілька факторів, що впливають на вибір техніки:

 1. Планований асортимент.
 2. Обсяги виготовлення.
 3. Вибрані моделі для пошиття.

Розглянемо, що включає в себе стандартний комплект техніки для швейної справи:

Важливо розуміти, що при пошитті святкових суконь і їх прикраси потрібно дороге обладнання. Деякі виробники вважають за краще користуватися ручним працею замість спецтехніки, роблячи ставку на одиничне виробництво. Рішення тут залежить від безлічі чинників, зокрема, розташування. Якщо ви бажаєте відкрити провадження у великому місті (наприклад, в столиці), то, ймовірно, попит на дорогу одяг ручної роботи, безумовно, буде. У дрібних містах подібну одяг навряд чи хтось зможе собі дозволити.

Хоча сьогодні ми можемо спостерігати стрімкий розвиток Інтернету, люди все ще воліють купувати речі після примірки і найближчого розгляду. Це ще більш актуально у разі купівлі дорогих речей, таких як вечірні сукні. Перед вами завжди стоять два вибору:

Перший варіант дуже дорогий і тривалий реалізації та окупності. До того ж, чим більші масштаби виробництва, тим менш вигідно мати обмежений асортимент. Магазин-ательє – більш просте рішення. Ви можете реалізовувати вже готову продукцію і приймати індивідуальні замовлення на пошиття.

Що потрібно для початку?

Існує два шляхи організації бізнесу. Перший полягає в тому, щоб оформитися як індивідуальний підприємець. Процес досить простий, швидкий та вигідний, проте тут є ряд обмежень. Так, якщо ви хочете займатися дрібним оптом або ж закуповувати матеріали за кордоном, краще вибрати другий шлях, зареєструвавшись як юридична особа (наприклад, ТОВ – товариство з обмеженою відповідальністю).

Свадебные и вечерние платья: красивый способ заработать на пошиве

Площа для швейного цеху буде потрібна значна, навіть при малих обсягах виробництва. Це пов'язано з тим, що багато місця займе техніка, а саме: столи, швейні машинки, оверлоки, вишивальні машинки, розкрійні столи і т. д. Для малого виробництва можна подумати про часткову надомну роботу. Однак пошиття весільних і вечірніх суконь – це досить кропіткий процес, тому складно уявити собі ситуацію, коли кравцем привозять деталі на будинок, після чого забирають готовий товар. Це також невигідно через високу вартість сировини, яка може зіпсуватися внаслідок частої транспортування. Місце для великих рулонів тканини в домашніх умовах теж непросто знайти.

Вибираючи приміщення під цех, важливо враховувати не тільки його габарити і наявність комунікацій, але і загальний стан. Ні в якому разі не слід організовувати виробництво або склад в брудних приміщеннях або будівлях, які перебувають в аварійному стані. Також не варто орендувати будівлі з високим рівнем вологості. Хорошим варіантом може виявитися приміщення, що знаходиться на діючому швейному виробництві. Серед ключових переваг такого рішення можна виділити можливість оренди обладнання (при необхідності). Це виявиться набагато дешевше, ніж купувати дорогу техніку.

Кількість осіб у штаті співробітників безпосередньо обумовлена обсягами роботи. Відмінним варіантом буде найняти двох кравчинь для роботи в 2 зміни. Крім швачок, вам обов'язково знадобляться:

 • бригадир;
 • дизайнер для створення ескізів;
 • конструктор-технолог;
 • закрійник;
 • співробітник по волого-тепловій обробці.

Починаючи свою справу, роботу можна здійснювати тільки в одну зміну, так як святкові вбрання не є речами першої необхідності. В ідеалі можна навіть зняти приміщення з денною оплатою, якщо ви не впевнені, що вам воно знадобиться кожен робочий день (втім, це все одно менш вигідно по грошах, ніж зняти помісячно). Найголовнішим вашим співробітником виявиться модельєр-дизайнер. Саме він буде відповідальний за створення детальних ескізів майбутньої сукні. Успіх вашої швейної справи багато в чому залежатиме від його професіоналізму, відмінного смаку і розуміння модних віянь. Ідеальним варіантом буде дизайнер, який вже напрацював відмінну репутацію. Однак послуги такого фахівця будуть коштувати в кілька разів дорожче. При відсутності коштів у бюджеті можна знайти і менш відомого дизайнера. Можливо, вам пощастить, і він теж швидко запрацює свою популярність при вашому сприянні.

Пам'ятайте, що навіть якщо ви наймаєте маловідомого дизайнера, прийде час, коли ваш бренд будуть безпосередньо пов'язувати з його ім'ям. Така ситуація характерна для більшості торгових марок, але, якщо ця людина не є співвласником/власником ТМ, з'являються значні ризики. Наприклад, фахівець може піти в іншу фірму або навіть почати власне виробництво. В результаті вам доведеться починати розкрутку з нуля.

Крім постійного штату співробітників, вам будуть потрібні приходять фахівці, наприклад:

 • електрик;
 • механік;
 • бухгалтер.

Їх необов'язково наймати в штат, оскільки їхні послуги потрібні не постійно, а час від часу. Встановіть певну періодичність відвідування або можливість виклику спеціаліста в екстрених ситуаціях (при виникненні проблем з технікою, замиканні, здачі квартальної звітності тощо).

Інший ключовий момент при організації швейного цеху складається в пошуку постачальників матеріалів/фурнітури. У більшості випадків для розробки елітних святкових нарядів використовують тканини іноземного виробництва з різноманітною декоративною обробкою. У місцевих оптовиків відшукати такі матеріали або фурнітуру буде важко. Найбільші труднощі вас будуть очікувати при великих замовленнях матеріалів, оскільки в цьому випадку можуть виникнути проблеми з доставкою і розмитненням.

Фінансовий аспект

Реалізація вечірніх та весільних нарядів здійснюється переважно через дрібні оптові компанії, весільні салони, магазини, точки продажу на ринку, інтернет-магазини (як ваші, так і сторонні). Спосіб збуту буде залежати від вартості вашої продукції та обсягів виробництва.

Свадебные и вечерние платья: красивый способ заработать на пошиве

Якщо ви запланували мінімальні обсяги або навіть несерийной виготовлення, то варто подумати про ательє, де відшиваються моделі суконь за індивідуальним вимірами. Для реалізації дорогих виробів зазвичай відкривають фірмові магазини або, як мінімум, точки продажу. Виробляючи продукцію у великих обсягах, виробники намагаються по максимуму знизити собівартість товарів. Для цього вони реалізують сукні через фірми, що займаються дрібним оптом, а ті згодом продають їх власникам весільних салонів, торгових точок/магазинів.

Що стосується фінансової сторони питання, то для початку швейного справи за виготовлення вечірніх/весільних нарядів вам знадобиться вкласти близько $5 000. Сюди включені наступні витрати:

 • оренда;
 • зарплата кравцем (мінімум перші 2 місяці);
 • швейна техніка;
 • закупівля фурнітури/тканин (перша партія);
 • реклама.

Найбільш витратними виявляться покупка техніки і закупівля матеріалів, оскільки ці категорії є найбільш дорогими в списку.

Пам'ятайте, що окупність вашого бізнесу – це справа часу. У середньому на це буде потрібно близько 1 року, а іноді і більше. Чим більш розкрученою буде ваша торгова марка, тим швидше ви будете отримувати прибуток. Не варто забувати, що бізнес з виробництва святкових нарядів має сезонність. Наприклад, найбільший попит спостерігається з весни по осінь (це найпопулярніший період для весіль). Також попит зростає перед новорічними та іншими державними святами.

У вас є питання? Ми з радістю допоможемо розібратися, просто зв'яжіться з нами будь-яким зручним способом!

+38 067 883 00 33 — з 9:00 до 20:00

Telegram / Viber — онлайн підтримка